ALGORITHM UA

25 червня 2021 року відбувся вже четвертий форум ААУ з кримінального права та процесу — Odessa Criminal Law Forum ААУ «Золотий Дюк».

Традиційно відкриття форуму розпочалося з вітальних слів:
Зої Ярош, Президентки ААУ, керуючої партнерки АО «Marshaller Group»;
Йосипа Бронза, голови Ради адвокатів Одеської області;
Дениса Пономаренка, голови Відділення ААУ в Одеській області, партнера АО «Barristers»;
Костянтина Дорошенка, партнера АО «Лещенко, Дорошенко та партнери»;
Тараса Пошиванюка, голови Комітету ААУ з кримінального права та процесу, партнера АО «EQUITY».
Підсумкам 2020 року в сфері кримінального права та процесу була присвячена перша сесія, яку модерував голова Відділення ААУ в Одеській області, партнер АО «Barristers» — Денис Пономаренко.
Розглянули такі теми: останні рішення Конституційного Суду та їх вплив на кримінальні провадження; тандем клієнта VS адвоката на шляху до виправдувального вироку; переслідування «злодіїв у законі»; останні тенденції судової практики в кримінальній юстиції та зупинення досудових розслідувань.
Спікерами виступили:
- Олександра Яновська, суддя Касаційного кримінального суду Верховного Суду, д.ю.н., професорка;
- Олександр Лисак, партнер АО «EQUITY»;
- Андрій Мазалов, старший партнер АО «DIGNA»;
- Людмила Куса, керівниця практики вирішення спорів АО «GRACERS», адвокатка, голова Підкомітету ААУ із захисту в кримінальних провадженнях;
- Олексій Задоєнко, радник практики кримінального права та захисту бізнесу АО «Arzinger», адвокат, к.ю.н.;
- Олена Бальжик, суддя Київського районного суду м. Одеси.
Про новели кримінального процесу говорили під час другої сесії. Модератором виступив Тарас Пошиванюк, партнер АО «EQUITY», голова Комітету ААУ з кримінального права та процесу.
Разом із суддями, адвокатами та науковцями були розглянуті питання щодо збору доказової бази стороною захисту; використання матеріалів, отриманих під час досудового розслідування, як доказу в справах про цивільну конфіскацію в контексті забезпечення рівності сторін; нову процесуальну фігуру на стороні обвинувачення — дізнавача; процесуальні диверсії сторін кримінального провадження; закриття кримінального провадження у зв’язку із закінченням/спливом процесуальних строків.
Участь в обговоренні взяли:
- Лідія Карплюк, адвокатка АО «Лещенко, Дорошенко і партнери»;
- Тетяна Гавриленко, суддя Вищого антикорупційного суду;
- Марія Камінська, керівниця АБ «Марії Камінської», адвокатка;
- Діана Яковлева, адвокатка, партнерка ЮК «AS Legal», дисциплінарна уповноважена Асоціації приватних виконавців України;
- Сергій Пересунько, юрист ЮК «АМБЕР», адвокат;
- Наталія Дмитрук, суддя Голосіївського районного суду м. Києва;
- Ганна Тетерятник, к.ю.н., доцентка, завідувачка кафедри кримінального процесу ОДУВС.
Актуальним питанням кримінального процесу була присвячена остання сесія Odessa Criminal Law Forum «Золотий Дюк», яку модерував Костянтин Дорошенко, іменний партнер АО «Лещенко, Дорошенко і партнери».
Ми говорили про те, як захистити клієнта від незаконних дій правоохоронних органів; про допит свідка із застосуванням заходів безпеки в кримінальному судочинстві; забезпечення судом права на захист; розглянули практичні аспекти тимчасового доступу до речей і документів за клопотанням сторони захисту; проблемні питання застосування ст. 290 КПК України у діяльності сторони захисту; кіберзлочинність та засоби протидії.
Участь у дискусії взяли:
- Ілля Огороднік, засновник, директор АО «Юридична компанія «Советник»;
- Олександр Муконін, адвокат, член Ради адвокатів Одеської області;
- Олександр Лук'яненко, партнер VB Partners;
- Віталій Крикливий, суддя Вищого антикорупційного суду;
- Вікторія Смірнова, суддя Донецького апеляційного суду, к.ю.н;
- Ірина Гловюк, д.ю.н., професорка, адвокатка, наукова радниця АО «Barristers», членкиня Науково-консультативної ради при Верховному Суді;
- Андрій Толкачов, заступник начальника Управління - начальник 1-го відділу (оперативного реагування) Управління протидії кіберзлочинам в Одеській області Департаменту кіберполіції НП України, підполковник поліції;
- Ольга Чайкіна, суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу, к.ю.н., членкиня Правління АРССУ.
Інформаційним партнером ААУ «ЛІГА: ЗАКОН» учасникам заходу були надані сертифікати «LIGA360АДВОКАТ НААУ» за найкращі питання.
Після заходу відбулась вечірка для адвокатів на березі Чорного моря в ресторані «ZUMMA».
Асоціація адвокатів України дуже вдячна за підтримку заходу партнерам, а саме:
Генеральному партнеру — АО «Barristers»
Експертному партнеру — АО «EQUITY»
Професійному партнеру — АО «Лещенко, Дорошенко і партнери»
Партнерам: Amber Law Company, АО «Arzinger», AS Legal, АО «DIGNA», АО «GRACERS», АБ «Марії Камінської», АО «Юридична компанія «Советник», VB Partners, адвокату Олександру Муконіну.
ААУ дякує всім спікерам, експертам та модераторам за активну участь у заході, за неймовірні виступи та корисний контент, за сприяння проведенню заходу та підтримку онлайн-формату.
Інформаційним партнерам:
Координаційному центру з надання правової допомоги, Раді адвокатів Одеської області, Національному університету «Одеська юридична академія», Асоціації суддів України,Асоціація розвитку суддівського самоврядування України.
Виданням та інтернет-порталам: «Юридична практика», «ЛІГА:ЗАКОН», «Юридична Газета», «Закон і Бізнес», «ЮРЛІГА», «Юрист & Закон», «LexInform», «Поради юриста», «Юридичний вісник України», «Українське право», «Lawyer.ua»,«ActiveLex», «Loйеr», «Jusnote», «Я і закон», «Postfactum.info», «Сomments.ua», «Legalhub.online», «Я і закон», «Протокол», «Femida.ua», «Delo.ua».
Окрема подяка за допомогу в організації заходу Відділенню ААУ в Одеській обл., особливо: Денису Пономаренку, партнеру АО «Barristers» та Олександру Трояну, адвокату АО «Barristers».
Усім учасникам дякуємо за цікаві питання і кожному, хто був разом з нами! Долучайтеся до нашої команди, далі буде ще цікавіше!
Фото на Facebook: https://www.facebook.com/FORUMAAUODESSA/photos/
Залишились питання? Звертайтеся: forum@uaa.org.ua
#кримінальнеправо #кримінальнийпроцес #адвокат #юрист #уголовноеправо #уголовныйпроцесс #форумаау #уголовныйфорумаау #ау